LTMKM-90. 28-mm kino projektorius PATHÉ KOK

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas kino projektorius 
Sritys kinas
Sukūrimo data 1913 m.

Aprašymas

Eksponato aprašymas

28-mm kino projektorius PATHÉ KOK, pagamintas JAV 1913 m. ir perdarytas Europos vartotojui. Tokius projektorius gamino ir Olandijoje bei Prancūzijoje.

    Firma PATHÉ 1912 metais labai sėkmingai įvedė 28-mm formato saugią kino juostą. Šis formatas namų kine sėkmingai išstūmė 35-mm kino juostą, kuri tuo metu buvo labai degi, tad dažnai sukeldavo namuose gaisrus. Amerikoje 28- mm juosta iš abiejų pusių turėjo po tris perforacijas. Prancūzijoje ši kino juosta kairėje kadro pusėje turėjo 3 perforacijas, o dešinėje – vieną. Viena perforacija supaprastindavo juostos užtaisymą kino projektoriaus rėmelyje. Mūsų turimo projektoriaus juostos tempimo būgnas perdarytas – su dešinėje pusėje nudildytais dviem danteliais, taigi, jis buvo pritaikytas Prancūzijos vartotojui.

   PATHÉ KOK dirba ranka sukant rankeną, o lempai stovi sumontuotas dinamo generatorius. Kai mechanikas suka rankeną, tas generatorius gamina elektrą. Taigi, šis projektorius buvo naudojamas vietose, kur nebuvo elektros. Kad būtų patogiau nešioti, jis būdavo patalpinamas į siuvimo mašinos (tokios, kaip ZINGER) dėžę.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
LTMKM-90. 28-mm kino projektorius PATHÉ KOK daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Regina Serbentienė